Diş Macunlarının Arkasındaki Renklerin Anlamı

Konusu 'Ağız ve Diş Sağlığı' forumundadır ve First Lady tarafından 16 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. First Lady

  First Lady Admin

  2.303
  21
  Bayan

  Eminim ki birçoğunuz diş macunu tüplerinin arka kısmında yer alan renkleri fark etmiştir ve bu renklerin ne anlama geldiğini de merak etmiştir. Diş macunlarının arkasında yer alan bu renkler ağız ve diş sağlığı için önemli bir durumu işaret ediyor mu bende merak ettim ve araştırdım. Eğer şu an bu yazıyı okuyorsanız mutlaka siz de merak etmişsiniz demektir. Peki, diş macunundaki renklerin anlamları nelerdir, buyurun hep birlikte öğrenelim.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Diş macunundaki renklerin anlamı

  Diş macunu tüplerinin arka dip kısımlarında 4 farklı renk yer almaktadır. Bu renkler; kırmızı, yeşil, mavi ve siyahtır. Genellikle diş macunundaki renklerin anlamları şu şekilde ifade edilir: Kırmızı renk doğal ve kimyasal malzeme karışımı olduğu düşünülür.

  Mavinin ise doğal ve tıbbi ürün karışımı olduğunu düşünülürken, siyah tamamen kimyasal yeşil ise tamamen doğal ürün olarak yorumlanır. Lakin tüm bunların hiçbir gerçekliliği yoktur.
  Diş macunlarındaki renklerin anlamları özel bir şeyi ifade etmez. Sadece fabrikalarda paketleme ve kesme işlemleri esnasında önem taşırlar.

  Elektronik sensörlerin nerede durup, nerede paketleme yapacaklarını anlamaları için diş macunlarının dibinde bu renkler eklenmiştir. Sadecece teknolojinin bir parçasıdır, karışımlarıyla ilgili bir bilgi vermezler.
   

Sayfayı Paylaş