Dil Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Konusu 'Kanser ve Türevleri' forumundadır ve First Lady tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. First Lady

  First Lady Admin

  2.303
  21
  Bayan

  dil kanseri belirtileri nelerdir, dil kanseri nasıl anlaşılır, dil kanseri ve belirtileri, dil kanserinde belirtiler, dil kanserinin belirtileri
  Kanser çeşitleri arasında çok sık rastlanan bir kanser türü olmasa da, dil kanseri de önemli sağlık problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Özellikle de dil kanserinin belirtileri hastalara zor anlar yaşatmaktadır. Hem dil kanserinden hemde dil kanseri belirtilerinden kurtulmak için dil kanserinin tedavisi şarttır. Ancak tedavide erken teşhis çok önemlidir. Bu nedenle dil kanseri belirtileri nelerdir bilmek ve erken dönemde tedavi olmak gerekir.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Dil kanserinin en önemli belirtilerinden birisi, dilin yan bölgesinde husule gelen ağrısız yaralardır. Üstelik bu yaralar bazı bünyelerde sert bir kitle şeklinde de görülebilmektedir. Yara açık değildir, kırmızı ve beyaz renklerde kabarıklık tarzındadır.

  Bu belirtilerin yanı sıra dil kanserinin bir diğer belirtileri de, boyun bölgesinde şişlik olması, kulakta ağrı hissedilmedi, konuşmada aksaklık yaşama, yutkunmada zorluk çekmedir.

  Boyunda hissedilen ağrı ve dil üzerinde görülen kanamalarda dil kanserinin belirtileri oluyor. Bu tür belirtiler yaşıyorsanız uzman bir doktora başvurlmalısınız.
   

Sayfayı Paylaş