Hormon Bozukluğu Nelere Yol Açar?

Konusu 'Hormon Hastalıkları' forumundadır ve First Lady tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. First Lady

  First Lady Admin

  2.303
  21
  Bayan

  Hormon bozukluğu nelere yol açıyor, hormon bozukluğunun yol açtığı hastalıklar nelerdir, hormon bozukluğu nelere sebep olur hormon bozukluğu ile karşılaşan pek çok kadın ve erkek bu soruların yanıtlarını bir hayli merak etmektedir. Hormon bozukluğunun neden olduğu hastalıklara karşı önlem almak için, hormon bozukluğunun nedenleri ortadan kaldırılmalı ve tedavi olunmalıdır. Aksi durumda bakın hormon bozukluğu nelere yol açmakta.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Hormon bozukluğunun sonuçları

  Hormonlar üreme fonksiyonları üzerinde büyük etkilere sahip olmakta ve bilhassa da kadınlık hormonu östrojen memelerin büyümesine, kalçaların belirginleşmesine, genital bölgede kıllanmaya yol açar. Yumurtlama sonrasında salgılanan progesteron hormonda, ahim içini, adetten 12-16 gün öncesinde döllenmiş yumurtanın tutunmasına hazır hale getiren ve gebeliğin devamını sağlamakla görevli olduğu için, bozukluğu durumunda bir takım hastalıklar ve sorunlar husule gelir.


  Hormon bozukluğu polikistik over sendromuna neden olur, adet düzensizliği yapar, aşırı tüylenmeye sebep olur, yumurtalık kistlerini meydana getirir. Hormon bozukluğunun yol açtığı problemler arasında memelerden süt gelmesi, aşırı kilo alımı, ruhsal bozukluklar gibi sorunlarda yer almaktadır.
   

Sayfayı Paylaş