Marasmus Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Konusu 'Kas-İskelet Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve First Lady tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. First Lady

  First Lady Admin

  2.303
  21
  Bayan

  Beslenmeye yeteri kadar önem verilmemesi, kötü beslenme alışkanlığına sahip olunması, vücudun besin maddelerinden yoksun kalması gibi sebeplerden husule gelen marasmus hastalığının belirtileri dikkate alınmalı ve tedavi için uzman bir hekime gidilmelidir. Çünkü marasmus hastalığında aşırı bir zayıflama söz konusudur ve vücut ihtiyaç duyduğu gıdalardan yoksun kaldığı için çeşitli hastalıkların pençesine düşer.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Eğer aşağıda yer alan belirtiler mevcut ise marasmus hastalığı riskiniz var demektir. İşte marasmusun belirtileri:

  Başlıca sebebi açlık olan marasmus hastalığının belirtileri beslenme yetersizliğinden dolayı büyüme ve gelişimde zayıflama görülmesidir. Büyüme ve gelişimin durması marasmus hastalığının belirtileri arasında en belirgin olanıdır. Marasmus hastalığı olan kişilerin yüzleri zayıf, ten rengi gri ve gözleri ise çökük bir yapıdadır.

  Marasmusun belirtileri arasında deride parlaklık, kafatası ve kalça üzerinde gerginlik, kolların alt kısımlarında kırışıklık ve sarkıklarda yer almaktadır.

  Kabızlık, dışkının kötü kokması, beden sıcaklığında düşüş görülmesi ve zamanla da sarılığın husule gelmesi marasmus hastalığının diğer belirtileri arasında yer alıyor.
   

Sayfayı Paylaş