Menü ≡

2015-2016 Tüp Bebek Fiyatları

Bebek sahibi olamamış çiftler için oldukça umut verici bir tedavi yöntemi olan tüp bebek uygulaması fiyatları her sene değişmektedir. Peki, şuan itibariyle 2015-2016 yılı tüp bebek ücretleri ne kadar?


Tüp bebek fiyatları her sene değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda her merkezde de fiyatlar aynı olmamaktadır. Standart bir fiyatı bulunmayan tüp bebek tedavisi hem manevi hem de maddi açıdan büyük bir fedakarlık isteyen bir uygulamadır.

Yapılan yeni araştırmalara göre her 100 çiftten 15’i tüp bebek yöntemini tercih ediyor. Tüp bebek tedavisi ücretleri oldukça yüksek, ancak sosyal güvenlik kurumu tarafından da bir kısmı karşılanıyor. Bu durum da sosyal güvencesi olan çiftlerin yüzünü güldürüyor.

Tüp bebek fiyatlarının standart olmaması sebepleri de merkezin sunduğu olanaklar, kullanılan ilaçlar, doktor tecrübesi ve tedaviye eklenen diğer yöntemlerdir. Fiyatlara direkt olarak yansıyan teknolojik uygulamalar ve sunulan olanaklar tüp bebek fiyatlarını daha da artırabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu kimlerin Tüp bebek tedavisini karşılıyor?

Sosyal güvenli kuruluşu tarafından belirlenen koşullar şunlardır:

 1. Normal yollarla bebek sahibi olunmadığını ve diğer yardımcı üreme tedavilerinin sonuç vermemediğini gösteren sağlık kurulu raporu,
 2. Anne adayının 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından da gün almamış olmaması,
 3. Diğer tedavi yöntemleriyle son 3 yılda başarılı sonuç alınmaması durumunun belgelenmesi,
 4. Çiftlerin en az 5 yıllık genel sağlık sigortasının olması ya da bakmakla yükümlü kişi olması ve genel sağlık sigortası priminin en az 900 gün ödenmiş olmasıdır.

Bu koşullar sağlandığı zaman tüp bebek fiyatlarının bir kısmı sağlık kuruluşu tarafından karşılanıyor.

2015-2016 Tüp Bebek Fiyatları

Sagliksiteniz.Com


 • 30 March 2015 - 21:42:28
 • Yorum Yok
 • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
  • İsim / Rumuz (zorunlu)
  • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)