Menü ≡

Açken neden sinirli oluruz?

Açken neden sinirlenir açken neden sinirli olunur açken neden sinirliyim açken insan neden sinirli olur açken sinirli olmak acıktığımızda sinirlenme nedenleri hakkında sagliksiteniz.com’da merak ettiklerinizi öğreneceksiniz. Uzun bir süredir hiçbir...

Açken neden sinirlenir açken neden sinirli olunur açken neden sinirliyim açken insan neden sinirli olur açken sinirli olmak acıktığımızda sinirlenme nedenleri hakkında sagliksiteniz.com’da merak ettiklerinizi öğreneceksiniz.

Açken neden sinirli olunur?

Açken neden sinirli olunur?

Uzun bir süredir hiçbir şey yememek açlık olarak tabir ediliyor ve bu durum karşısında vücudumuz bazı tepkiler ile acıktığını gösteriyor. Açken pek çok sorunla karşılaşabiliriz ve bu sorunların başında da etrafımıza sataşmak en sık rastlanan açlığın yol açtığı hususlardan bir tanesidir. Peki, açken neden sinirli olunur? Acıktığımız zaman sinirlenmenin sebepleri nelerdir?

Vücuda çok uzun bir süredir yiyecek girmemesi kan şekerini etkilemektedir. Vücudun besinsiz kalması durumunda kan şekeri ideal değerlerin altına düşüyor ve enerji üreten hücrelerimiz ihtiyaçları olan glikozu bulamıyor. Akabinde konsantrasyon güçlüğü, kalbin hızlı atması, halsizlik ve sinirlilik gibi durumlar husule geliyor.

Acıktığımız zaman sinirlenmemizin sebebi kan şekerinin düşmesidir. Çünkü düşen kan şekeri sinir sistemini olumsuz etkiliyor. Uzun süredir aç kalmamak sinir sistemi sağlığımızı korur.

  • 4 May 2014 - 12:44:52
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.