Menü ≡

AIDS fobisinden kurtulmak

AIDS fobisinden nasıl kurtulmalıyız, aids fobisinden kurtulmak için ne yapmalı, aids fobisi hastalığı, hiv fobisinden kurtulma yolları, hiv fobisi yasayanlar ne yapmalı, aids korkusu yaşayanlar ne yapmalıdır gelin bu sorularımıza...


AIDS fobisinden nasıl kurtulmalıyız, aids fobisinden kurtulmak için ne yapmalı, aids fobisi hastalığı, hiv fobisinden kurtulma yolları, hiv fobisi yasayanlar ne yapmalı, aids korkusu yaşayanlar ne yapmalıdır gelin bu sorularımıza yanıt bulalım. Şüpheli bir ilişki sonrası ortaya çıkan AIDS’e yakalanma korkusu insanları büyük bir kaosun içine çekiyor.

aids-fobisinden-kurtulma

AIDS fobisinden kurtulma

Üstelik pek çok insan AIDS testi yaptırmasına, sonucun negatif çıkmasına ve doktorun da hiçbir sorun olmadığını söylemesine rağmen bu korkularından kurtulamıyorlar. AIDS’e yakalama korkusu artık psikolojik bir sorun haline dönüşüyor. Şüpheli ilişki sonrası yaşanan boğaz enfeksiyonu, ağzında çıkan bir aft veya vücutta çıkan bir sivilce HIV’e yakalanma şüphesini arttırıyor, ancak bazı kişiler bu belirtileri yaşamasına rağmen AIDS hastası olmuyor. Dünyada en ölümcül bulaşıcı hastalık AIDS olmasına rağmen, bu hastalık aynı zamanda en zor bulaşan, bulaşıcı hastalıktır.

HIV korkusunu yaşayanlar enfeksiyon hastalıkları uzmanına muayene olmalı, doktorun önerdiği testleri yaptırmalı, önerilerine uymalıdır. Sonuçlar negatif çıktığı halde içinde hala korku bulunanlar ise psikolojik destek almalıdır. Psikiyatri uzmanına veya psikologa başvurarak AIDS fobisinden kurtulmalısınız.

AIDS fobisinden kurtulmak

Sagliksiteniz.Com


  • 25 February 2014 - 18:11:47
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)