Menü ≡

AİDS tedavisi bulundu 2014

Aids tedavisi aids hastalığının tedavisi aids tedavi yöntemleri aids tedavi yolları aidsin çaresi bulundu aidsin tedavisi bulundu mu sagliksiteniz.com’da sizler için açıkladık. Çağımızın en ölümcül ve bulaşıcı hastalıklarından olan AİDS’in...


Aids tedavisi aids hastalığının tedavisi aids tedavi yöntemleri aids tedavi yolları aidsin çaresi bulundu aidsin tedavisi bulundu mu sagliksiteniz.com’da sizler için açıkladık.

aids-tedavisi-bulundu-2014

Çağımızın en ölümcül ve bulaşıcı hastalıklarından olan AİDS’in tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak eni bir tedavi yöntemi bulunduğunun müjdesini veren bilim adamları, HİV virüsünü etkisiz hale getiren bir genden bahsettiler. Apobec3 isimli bir gen HIV gibi retrovirüsleri etkisiz hale getirebilen antikorların üretiminde kilit rol oynamaktadır.

Vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına olanak sağlayan bu genin üretmiş olduğu proteinler anti-HİV özellik taşımaktadır. Artık AİDS hastalığının çaresi olan bu yeni tedavi yöntemi sayesinde insanlar bu bulaşıcı hastalıktan dolayı ölmeyecek diye açıklamalarda bulunan uzmanlar, sevindirici bu haber ile AİDS hastalığında karşı risk içinde bulunanların ve diğerlerinin yüzünü güldürdü.

AİDS tedavisi bulundu 2014

Sagliksiteniz.Com


  • 30 July 2014 - 16:00:59
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)