Menü ≡

Bahar yorgunluğu için beslenme

Bahar yorgunluğu için beslenme önerileri bahar aylarında nasıl beslenmeliyiz bahar yorgunluğuna karşı beslenme önerileri bahar yorgunluğuna iyi gelen besinler bahar yorgunluğunda nasıl beslenmeli bahar yorgunluğu belirtileri ve çözüm yolları hakkında...

Bahar yorgunluğu için beslenme önerileri bahar aylarında nasıl beslenmeliyiz bahar yorgunluğuna karşı beslenme önerileri bahar yorgunluğuna iyi gelen besinler bahar yorgunluğunda nasıl beslenmeli bahar yorgunluğu belirtileri ve çözüm yolları hakkında sagliksiteniz.com ekibi merak edilenleri sizlerle paylaştı. Bahar mevsimi geldiği zaman kendimizi çok yorgun, bitkin, halsiz, enerjisi neredeyse tükenmek üzere hissederiz ve bu hisleri bize yaşatan durum ise bahar yorgunluğu olarak isimlendirilen bir sendromdur.

bahar-yorgunlugu-beslenme-onerileri

Bahar yorgunluğu beslenme önerileri

Bahar mevsimi geldiği zaman vücut aniden ısınıyor ve bu duruma kendini adapte etmek için bir takım hormonlar salgılıyor. Beslenmesine dikkat etmeyen, vücudunda vitamin eksikliği olan kişiler ise bahar yorgunluğunun belirtileri olan az önce saydığımız problemleri yaşıyor. Çünkü güneşin ortaya çıkmasıyla birlikte vücudumuzdaki bir takım hormonlar aşırı bir şekilde salgılanmaktadır.

Bahar yorgunluğu için beslenme önerilerinde bulunan uzmanların açıklamalarına dikkat etmeli, bahar aylarında nasıl bir beslenme programı çizilmeli bilmeliyiz. Ancak bu şekilde bahar yorgunluğu ile baş edebiliriz. Bahar aylarında vücudumuz daha çok suya ihtiyaç duyar, bol su tüketimine de özen göstermekte yarar var. Günde ortalama 3 bardak su tüketmeliyiz.

Bahar yorgunluğunda beslenme önerileri arasında yer alan önemli detay ise B ve C vitamini tüketimidir. Yitik enerjinizi kazanmanıza B ve C vitamini yardımcı olacak. Potasyum, çinko, magnezyum da bahar yorgunluğuna iyi gelen minerallerdir. Bu minerallerin içerdiği gıdaları bolca tüketmeliyiz. Bahar yorgunluğu için beslenmede E vitaminine de yer açılması gerekir.

  • 2 April 2014 - 15:46:55
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.