Menü ≡

Botoks Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Botoks (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile hedef organ arasındaki iletimi durduran bir etki mekanizması vardır. Botoks ankara merkezleri hakkında detaylar...

Botoks Ankara

Botoks Nedir?

Botox, uygulamaya da adını veren botox maddesidir. Bu madde temelinde protein olan bir bakteriden üretilir ve nörotoksin halini alır. Bu toksin uzun yıllardık sağlık ve medikal estetik sektörlerinde kullanılmaktadır.

Botoks ile Hangi Problemler Çözümlenir?

Botox uygulaması ile

– Kırışıklıklar ve çizgiler açılır
– Germe ve yukarı çekme etkisi elde edilir
– Aşırı bölgesel terlemeler kontrol altına alınarak durdurulur
– Migren kontrol altına alınır
– Kas ağrıları durdurulur.

Botox Nasıl Uygulanır?

Botoks uygulaması işlem için uygun olan ince iğneli enjeksiyonlar yardımı ile yapılır. Botox işleminden önce hastanın talebi dinelnir ve ne amaç ile botoks talep ettiği öğrenilir. Bu talebe göre enjeksiyon noktaları belirlenir ve botoks serum fizyolojik ile belli bir ölçüde kokteyl edilerek hazırlanır. Tüm uygulama hazırlıkları amamlandıktan sonra doktor tarafından uygun noktalara botoks enjekte edilir.

Botoks uygulanmadan önce yapılan hazırlık aşamalarında  lokal anestezi yapılır ve uygulama alanı temiz – kuru hale getirilir.

Botox Deri Altında Ne Kadar Enjekte Edilmeli?

Botoksun ne kadar enjekte edileceği doktor tarafından belirlenir. Probleme yönelik olarak yapılan tedavilerde en uygun doz tahmin edilerek uygun noktalardan verilmelidir.

Bu nedenle botox çok önemli ve el beceri isteyen ön görülerin doğru tahmin edilmesi gereken bir estetik uygulamadır.

Bu bakımdan botoks uygulamasında doktor ve klinik seçimi çok önemlidir. Bunun için tercih edeceğiniz doktorun önceden yapmış olduğu botoks uygulamalarını görmeniz önemli bir karar aracı olabilir.

Botoks Uygulamasının Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Botox sonuçları uygulamadan hemen sonra görülecektir.

Fakat uygulamdan sonra noktasal kanamalar, şilkikler ve hafif kızarıklıklar söz konusu olabilir. Bu etkiler iyileştikten sonra gerçek sonuçlar görülecektir. Bunun yanı sıra botoks enjekte edildiği yerde en az 4 gün içinde sabitleşir. Bu nedenle asıl sonuçların gözlenmesi ortalama 5 gün sürecektir.

Bakınız : Botox ankara

Botoks Etkisi Uzun Sürer mi?

Yapılan botox uygulamasının sonuçları ortalama 5 ay sürmektedir. 5 aydan uzun veya kısa süre kalıcı olan botoks işlemleri başarısız ya da çok başarılı diye adlandırılamaz. Çünkü bu durum kişinin kas ve sinir sistemine, deri altına ögelerinin botoksu tutma yeteneğine bağlıdır.

Botox Kimlere Uygulanabilir?

Gebe kadınlarda uygulanamayan botox, ergenlik çağında olan gençlere de uygulanamaz. Bunun dışında ciddi sağlık problemleri olan hastalarda da botoksun çeşitli sakıncaları olabilir. Bu nedenle uygulamanın sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır.

Detaylı bilgi için : Dr. Nilgün Soysal

  • 10 June 2015 - 16:50:55
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.