Menü ≡

Burçağın faydaları

Burçak bitkisinin faydaları hakkında merak ettiklerinizin yanı sıra sagliksiteniz.com’da burçak bitkisi nasıl kullanılır, burçak bitkisi neye iyi gelir ve burçağın yararları nelerdir tüm bu soruların yanıtlarını öğreneceksiniz. Burçak bitkisi taneleri...


Burçak bitkisinin faydaları hakkında merak ettiklerinizin yanı sıra sagliksiteniz.com’da burçak bitkisi nasıl kullanılır, burçak bitkisi neye iyi gelir ve burçağın yararları nelerdir tüm bu soruların yanıtlarını öğreneceksiniz.

burcain-faydalari

Burçak bitkisi taneleri mercimeğe benzeyen, değişik renklerde çiçekler açan, A ve C vitamini bakımından çok zengin bir bitkidir. 50 santime kadar uzayan burçak bitkisi, müdürmük olarak da bilinmektedir. peki, burçak bitkisinin faydaları nelerdir?

Burçak bitkisinin yararları

Burçak bitkisi idrar söktürmeye çok yardımcıdır. Aynı zamanda burçağı faydaları arasında kalbi güçlendirmesi ve kalp hastalıklarına karşı kalkan görevi görmesi de yer alır. Burçağın yararları bu kadarla da bitmiyor.

Cinsel sorunlar ile başı dertte olanların da cinsel sağlığına kavuşmasında rol sahibi olan burçak bitkisi, cinsel gücü arttırır. İsilik ve basura da iyi gelen burçak bitkisi kurutularak toz hale getirildikten sonra ilaç yapımında kullanılmaktadır.

İçinde burçak bitkisi bulunan ilaçların sağladığı faydalar kadar, burçak bitkisinden elde edilen un ile yapılan helva ve lapa da sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Lapa halde sarılan kemik kırıkları kısa sürede tedavi edilir. Ezik ve çürüklere de iyi gelir. Burçak ununun sirke ile karıştırılıp içilmesi de idrar sökmeye yardımcıdır.

Burçağın faydaları

Sagliksiteniz.Com


  • 28 August 2014 - 17:00:27
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.