Menü ≡

Cilt sağlığı için bilinmesi gerekenler

Cilt sağlığı güzelliğin ve estetik görünümün en önemli unsurlarından tanesi olduğu gibi, aynı zamanda sağlıklı bir bünyeye sahip olunduğunun da bir göstergesi olarak düşünülür ve pek çok kişi bu sebeple...

Cilt sağlığı güzelliğin ve estetik görünümün en önemli unsurlarından tanesi olduğu gibi, aynı zamanda sağlıklı bir bünyeye sahip olunduğunun da bir göstergesi olarak düşünülür ve pek çok kişi bu sebeple cilt sağlığına özen gösterir, ciltlerinin sağlıklı olması için pek çok faktöre de dikkat ederler. Sizde cildiniz sağlığı uyulması gereken uzman tavsiyelerinden faydalanarak bu kişiler arasında girebilir ve doğal güzelliğinizi uzun yıllar boyunca koruyarak, yaşlanmanın üzerinizdeki etkilerini de geciktirebilirsiniz. Peki, cilt sağlığı için bilinmesi gerekenler nelerdir, sağlıklı cilt için nelere dikkat edilmelidir, uzmanlarından öğrenelim.

cilt-sagligi-icin-bilmemiz-gerekenler

Cilt sağlığı için bilmemiz gerekenler

Sağlıklı cilt için bilinmesi gerekenler

Cilt sağlığı ve cilt bakımı için bilinmesi gerekenlerin başında gelen ve en önemli hususlardan birisi olan cilt bakım ürünlerinin cilde uygun olanlarından seçilmesidir. Doğru cilt bakım ürünleri ile cilt sağlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz.

Aynı zamanda doğru cilt bakım ürünleri seçmek cildinizdeki yağ, nem ve elastikiyetin de korunmasına muavenet eder. cildinizin yağ ve nem oranına, elastikiyetine uygun cilt ürünleri tercih edin ve kullanın.

Sağlıklı bir cilt için bilinmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer faktörde cildin doğru şekilde temizlenmesidir. Sağlıklı olan cilt temizleme losyonlarını kullanın ya da cildinizi süt ile temizleyin. Süt ve tonik ile cilt temizlemek cilt sağlığının korunmasına muavenet eder.

Cilt bakımı yaparken yaşınıza uygun bakım ürünleri kullanmaya da özen göstermelisiniz. Sivilce, akne, leke ve kırışıklık tedavisinde ise bir uzmandan yardım alın. Ayrıca gün içinde 2 litre su içmek, sigara içmemek, aşırı güneşlenmekten kaçınmak, her hafta peeling uygulamak, 15 günde bir cilt maskesi yapmak da gerekiyor. Üç günde bir buz kalıbını ciltte gezdirmekte kan dolaşımını hızlandırın ve cilde sağlık katar.

 • 16 November 2013 - 16:00:39
 • Yorum Yok
 • 0 beğeni
  Yorum yap

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
  • İsim / Rumuz (zorunlu)
  • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.