Menü ≡

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Sık sık dudak kurumasının önüne geçmek ve dudaklardaki pürüzlü görünümü ortadan kaldırmak için, güzellik ve bakım uzmanları dudak peelingi yapılmasını tavsiye ediyorlar. Dudak peelingi nedir ve nasıl yapılır?

Kadınların büyük bir çoğunluğu dudaklarındaki deri döküntülerinden ve soyulmalardan muzdariptir. Tüm bu soruların üstesinden gelmek için dudak peelingi tarifi çok işinize yarayacak. Dudak peelingi ile sürülen ruj da dudakta pütürlü bir görünüm yaratmayacaktır. Dudakları ölü deriden arındıran dudak peelingi tarifi ve dudak peelingi nasıl yapılır sizler için açıkladık.

Evinizde kolaylıkla pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz dudak peelingi tarifini sizlerle.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı esmer şeker
 • 1 çay kaşığı kayısı yağı
 • 1 çay kaşığı zeytin yağı
 • 1 çay kaşığı bal

 

Hazırlanışı:

1 yemek kaşığı esmer şekeri küçük bir kabın içerisine koyun. İçerisine 1 çay kaşığı kayısı yağı ve 1 çay kaşığı zeytinyağını dökün. Daha sonrasında 1 çay kaşığı balı döküp karıştırın. Kıvamı çok cıvık gibi görünüyorsa üzerine biraz daha esmer şeker ilave edebilirsiniz. Fazla yaptığınızı düşünürseniz kapaklı bir kaba döküp buzdolabında bekleterek peeling uygulamasını tekrar edebilirsiniz. Dudak peelingi yapmak için oluşturulabilecek başka bir karışımı daha sizlere aktarmak istiyoruz.

Kullanmadınız ya da yapısını beğenmediğiniz dudak nemlendiriciniz var ise nemlendiricinizi bir tabakta iyice ezip yumuşak kıvama getirebilir ve üzerine 1 yemek kaşığına yakın esmer şeker ekleyerek karıştırın.

Uygulanışı

Parmağınız yardımıyla karışımın bir kısmını alıp dudaklarınıza hafif hafif bastırarak daireler çizin. Çok bastırmamaya dikkat edip bu işlemi 2 dakika boyunca uygulayın. Çok fazla bastırmak dudaklarınızı tahriş edebilir. Uygulamanızı yaparken size ne kadarının yeterli geldiğini göreceksiniz.

Sonrasında bir pamuk ya da peçete yardımıyla karışımı dudaklarınızdan temizleyin ve ılık su ile durulayın. Ardından dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekecektir. Bu yüzden tercih ettiğiniz dudak nemlendiricisini uygulayarak peeling işlemini bitirebilirsiniz.
Rujunuzu peeling işlemi uyguladıktan sonra sürdüğünüzde farklı sizde göreceksiniz.

 • 4 March 2015 - 21:46:38
 • Yorum Yok
 • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
  • İsim / Rumuz (zorunlu)
  • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.