Menü ≡

Hepatit A belirtileri nelerdir?

Hepatit hastalık türlerinden birisi olan Hepatit A belirtileri, Hepatit A’da görülen şikayetler ve Hepatit A’nın yol açtığı sorunlar sagliksiteniz.com’da açıklandı. Hepatit hastalığının bir türü olan Hepatit A’da ortaya çıkan belirtiler...


Hepatit hastalık türlerinden birisi olan Hepatit A belirtileri, Hepatit A’da görülen şikayetler ve Hepatit A’nın yol açtığı sorunlar sagliksiteniz.com’da açıklandı.

hepatit-a-belirtileri

Hepatit hastalığının bir türü olan Hepatit A’da ortaya çıkan belirtiler göz ardı edilmeden kısa süre içinde kontrol altına alınmalıdır. Ekseri Hepatit A hastalığı kirli sulardan ve iyi yıkanmamış meyve-sebzelerin tüketilmesinden husule gelen bir hastalıktır.

Hepatit A hastalığının meydana geldiğini işaret eden belirtiler yaklaşık olarak virüsün 10-15 günlük kuluçka döneminden sonra belirir. Hepatit A belirtileri başında ise bulantı, idrarda koyuluk, gözlerde sarılık ve halsizlik geliyor. İlerleyen zamanlarda ve virüsün vücuda yayılması ile birlikte şiddetli kusmalarda Hepatit A hastalarının yaşadığı şikayetlerdendir.

Hepatit A geçici bir hastalıktır. Karaciğer organını hedef alan bu hastalık tedavi edildikten sonra hasta sanki hiç Hepatit A olmamış gibi, hasar almadan yaşamına devam eder. Ancak nadiren de tehlikelidir. Hastanın kişisel özelliklerine bağlı olarak şiddetli veya şiddetsiz olarak hastalık belirtilerini yaşatır. Bir kez Hepatit A geçirdikten sonra bir daha bu hastalığı asla yaşamazsınız.

Hepatit A belirtileri nelerdir?

Sagliksiteniz.Com


  • 11 November 2014 - 13:52:24
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)