Menü ≡

Hepatit B hastası hamile kalabilir mi?

Hepatit B hastaları hamile kalabilir mi, Hepatit B hamileliği etkiler mi ve Hepatit B hastasının hamile kalmasının riskleri nelerdir sizler için sagliksiteniz.com’da açıkladık. Hepatit virüsü taşıyan ve Hepatit B hastası...


Hepatit B hastaları hamile kalabilir mi, Hepatit B hamileliği etkiler mi ve Hepatit B hastasının hamile kalmasının riskleri nelerdir sizler için sagliksiteniz.com’da açıkladık.

hepatit-b-hastasi-haile-kalabilir-mi

Hepatit virüsü taşıyan ve Hepatit B hastası olan kadınların hamile kalmasında, çocuk doğurmasında hiçbir sorun bulunmamaktadır ancak, bazı problemlerle karşılaşmamak için hamilelik öncesi ciddi bir tedaviden geçmelidir. Gebelik öncesi Hepatit B tedavisi görmek, bebekte meydana gelme riski bulunan sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar.

Hepatit B hastası planlı bir gebelik yaptığı durumda hamile iken ilaç kullanmak zorunda kalmaz. Çünkü tedavi sürerken aynı zamanda bebeğin ana rahminde bulunması Hepatit B ilaçlarından zarar görmesine yol açar. Gebelikte Hepatit B hastasının çocuğa zarar vermeyecek daha başka ilaçlar kullanması sağlanır.

Hepatit B hastası olduğunuzu hamilelik öncesinde fark etmeniz tedavinin daha basit olmasına ve sorunun daha kısa sürede kontrol altına alınmasını sağlar. Gebelikte Hepatit B tedavisi çok zordur. Gebe kalmadan önce her ne olursa olsun herkesin Hepatit B virüsü taşıyıp taşımadığını araştırması gerekir.

Tedaviye ne kadar erken sürede başlanırsa, gebelikte anne karnındaki bebeği etkileyecek sorunlardan da korunmuş olunur. Kısaca, Hepatit B hastaları hamile kalabilir ancak, önlem ve tedavi şartıyla.

Hepatit B hastası hamile kalabilir mi?

Sagliksiteniz.Com


  • 29 August 2014 - 19:18:55
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.