Menü ≡

Hepatit B testi sağlık ocağında yapılır mı?

Şüphe yada özel istek durumlarında Hepatit B testi sağlık ocağında yapılıyor mu, Hepatit B testi nerelerde yaptırılır ve Hepatit B testi ücretleri hakkında sizleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik. Hepatit B hastalığı kimilerinde...


Şüphe yada özel istek durumlarında Hepatit B testi sağlık ocağında yapılıyor mu, Hepatit B testi nerelerde yaptırılır ve Hepatit B testi ücretleri hakkında sizleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik.

hepatit-b-testi-saglik-ocaginda-yapilir-mi

Hepatit B hastalığı kimilerinde hiçbir şekilde belirti vermeden ömür boyu varlığını sürdüren ve ilerleyen yaşlarda siroz ve karaciğer kanserine yol açabilen bir hastalıktır. Hepatit B testi yaptırarak bu hastalığa sebep ola virüsü taşıyıp taşımadığınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca bazı kurumlar tarafından da Hepatit B testi yaptırmanız istenebilir. Birçok kişi ise Hepatit B sağlık ocaklarında yapılır mı diye merak ediyor.

Bu hastalık çoğu kişide belirti vermediği için test yaptırmak önemlidir. Bulaşıcı bir hastalık olduğundan Hepatit B’den şüphe edenler ya da bir kurum tarafından Hepatit B aşısı yaptırmak isteyenler, sağlık ocaklarına giderek Hepatit B aşısı yaptırabilirler. Özel hastaneler ve devlet hastaneleri de Hepatit B aşısını yaptırmaktır.

Hepatit B aşısı sağlık ocaklarında yapıldığı zaman ücret sistemi diğer sağlık kuruluşlarına göre daha farklı işlemektedir. Çalışan ya da emekli olmanız da Hepatit B testi fiyatında farklılık yaratabilir. Bazı kişilerin ise Hepatit B aşısı fiyatını devlet karşılaşmaktadır. Bu kişilerden sağlık ocaklarında ücret alınmaz.

Hepatit B testi sağlık ocağında yapılır mı?

Sagliksiteniz.Com


 • 30 September 2014 - 18:30:29
 • 1 Yorum
 • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
  • İsim / Rumuz (zorunlu)
  • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

  • dr

   asıl sorunun cevabı dışında herşeyi anlatmışsınız teşekkürler

   1 May 2017 - 17:43