Menü ≡

Hepatit C neden olur?

Hepatit C nedenleri, hepatit c neden bulaşır, hepatit c sebepleri nelerdir, hepatit c hastalığı neden olur, hepatit c hastalığının nedenleri, hepatit c hastalığı sebepleri hakkında bilgilenmek için doğru Kan yoluyla...


Hepatit C nedenleri, hepatit c neden bulaşır, hepatit c sebepleri nelerdir, hepatit c hastalığı neden olur, hepatit c hastalığının nedenleri, hepatit c hastalığı sebepleri hakkında bilgilenmek için doğru Kan yoluyla kişiden kişiye bulaşıcılık gösteren ve karaciğer organını etkileyerek ciddi hastalıkların husule gelmesine sebep olan Hepatit C pek çok nedenden kaynaklı olarak görülebilecek bir hastalıktır.

hepatit-c-neden-olur

Hepatit C neden olur?

Kan yoluyla bulaşan bu hastalıktan korunmak için, şüpheli kişilerden kan alınmamalı, kanları ile temasta bulunulmamalıdır. Karaciğer hücrelerinde hasara neden olan ve ilerleyen zamanda sirozu oluşturan Hepatit C hastalığının nedenleri şunlardır:

Karaciğer iltihabına yol açan bir çeşit karaciğer iltihaplanması hastalığı olarak da isimledirilen Hepatit C nedenleri virüsler, bakteriler, çeşitli ilaçlar, uzun süreli alkol kullanımı, otoimmun hastalıklar ve çeşitli endüstriyel maddelere maruz kalmaktır. Tüm bu faktörler karaciğer hücrelerini olumsuz etkiliyor, zamanla Hepatit C’ye yol açıyor. Hepatit C sebepleri her ne olursa olsun kısa zaman içinde bu hastalık tedavi altına alınmalıdır.

Hepatit C nedenleri de ortadan kaldırılmalıdır. Kan yoluyla bulaşmasının yanı sıra iğne, şırınga, diş fırçası, traş bıçağı, tırnak makası gibi aletlerin kullanımı ile de Hepatit C geçiş göstermektedir. Cinsel yolla da bulaişma riski vardır ancak bu risk çok düşüktür. Anneden bebeğe bulaşma ihtimali de azdır. Hepatit C, yiyecek-içeceklerden, yiyecek kaplarından, hapşırmadan vb. bulaşmaz.

Hepatit C neden olur?

Sagliksiteniz.Com


  • 28 March 2014 - 19:45:47
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)