Menü ≡

Kalbin hızlı atmasının sebepleri

Kalbin hızlı atması nedenleri, kalp neden hızlı hızlı atar ve kalbin hızlı atması taşikardi nedenleri nelerdir sagliksiteniz.com’da sizler için uzmanlarımız bu soruları yanıtladılar. Kalbin hızlı atmasının birçok sebebi bulunduğuna dikkat...


Kalbin hızlı atması nedenleri, kalp neden hızlı hızlı atar ve kalbin hızlı atması taşikardi nedenleri nelerdir sagliksiteniz.com’da sizler için uzmanlarımız bu soruları yanıtladılar.

kalbin-hizli-atmasi-nedenleri

Kalbin hızlı atmasının birçok sebebi bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, kalbin hızlı atması sorununun taşikardi olarak isimlendirildiğini belirttiler. Kalbin atım sayısının %100’ün üzerine çıkmasına taşikardi problemi adı verilmektedir. Kalbin hızlı atması nedenleri başında ise sigara, alkol, uykusuzluk, aşırı kafein kullanımı ve stres gelmektedir.

Kalbimizin hızı, 1 dakika içindeki atım sayısıyla nitelendirilmekte ve bu hızın normal oranları yaşımıza bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yeni doğmuş bir bebeğin 100 ile 140; yetişkinlerde ise 60 ile 100 arasında olmaktadır. Kalp atım hızı düşük ise bradikardi, yüksek ise taşikardi denilir.

Makalemizin başında bahsettiğimiz gibi sigara, alkol, uykusuzluk, aşırı kafein kullanımı ve stres kalbin hızlı hızlı atmasının nedenleri. Eğer taşikardi sorunu varsa ve bu sorun tedavi edilmiyorsa daha ciddi problemler meydana gelecek demektir. Bazende bu sorunun nedeni başka hastalıklar olabiliyor.

Kalbin hızlı atmasına yol açan bu hastalıkların başında ise damar sertliğine bağlı koroner yetersizlikleri, kalp yetersizlikleri, kalp iltihapları gelmektedir. Kimi zamanda sebebi bilinmeyen problemlerde kalbin hızlı atmasına yol açar.

Kalbin hızlı atmasının sebepleri

Sagliksiteniz.Com


  • 16 October 2014 - 16:30:58
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)