Menü ≡

Karbon peeling nasıl yapılır?

Karbon peeling, karbon peeling nedir, karbon peeling nasıl uygulanır, karbon peeling uygulaması, karbon peeling ne işe yarar, karbon peeling nasıl bir işlemdir, karbon peeling hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık. Ciltte...

Karbon peeling, karbon peeling nedir, karbon peeling nasıl uygulanır, karbon peeling uygulaması, karbon peeling ne işe yarar, karbon peeling nasıl bir işlemdir, karbon peeling hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık. Ciltte mütenevvi sebeplerden dolayı husule gelmiş olan lekelerin giderilmesinde son dönemlerin en başarılı yöntemlerinden olan karbon peelingi, Q-switched Nd-YAG lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır.

karbon-peeling-nedir-nasil-uygulanir

Karbon peelingi nedir nasıl uygulanır?

Peeling denince genelde akla soyma işlemi gelir, fakat karbon peeling yönteminde soyma kesinlikte yoktur. Karbon peelingi büyümüş gözeneklerin sıkılaşmasını, ciltteki yağ düzensizliğinin ortadan kaldırılmasını, cilt sarmalarının toparlanmasını ve en önemlisi de cilt lekelerinin giderilmesini sağlamaktadır. Hem ağrısız hem de iğnesiz bir yöntem olması, özellikle de kadınların karbon peelingine karşı sıcak bakmalarında sebeplerin başında geliyor.

Karbon peelingi uygulamasının ilk aşamasında cilt karbon bir kremle kaplanıyor. Bu krem citte en yüksek oranda enerjiyi sağlamaktadır. Özel bir şekilde hazırlanan bu krem, lazer atışları verildiği zaman ısının aniden yükselerek yüzeydeki deri tabakasının karbonla birlikte buharlaşmasını ve kalkmasını sağlıyor.

Aynı zamanda bu özel krem, foto aktivasyon etkisi yaratarak hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunuyor. Bu sayede hücrelerde kolajen üretimi gerçekleştiği için, cilt elastikiyet kazanıyor. Karbon peelingi yalnızca 15 dakika sürmektedir. Hiçbir iz, ağrı yoktur. Kişi uygulama sonrasında hemen günlük yaşamına dönebilir.

  • 27 March 2014 - 22:00:13
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.