Menü ≡

Kronik Hepatit B tedavisi

Yaşanılan kronik hepatit B nasıl tedavi edilir, kronik hepatit B hastalığının tedavisi ve hepatit B tedavisi hakkında merak edilenlere sagliksiteniz.com’da yer alıyor. Karaciğerde hücre iltihabı ve hasarı olarak tanımlanan Hepatit...


Yaşanılan kronik hepatit B nasıl tedavi edilir, kronik hepatit B hastalığının tedavisi ve hepatit B tedavisi hakkında merak edilenlere sagliksiteniz.com’da yer alıyor.

kronik-hepatit-b-tedavisi

Karaciğerde hücre iltihabı ve hasarı olarak tanımlanan Hepatit B hastalığının kronikleşmiş türünde hastalar mutlaka her daim doktorları ile irtibat halinde bulunmalıdır. Türkiye’de Hepatit B taşıyıcılığı oranı %3-7 oranındadır. Sürekli olarak kronik Hepatit B hastaları tedavi altında tutulmalıdır.

Kronik Hepatit B tedavisinde söz konusu virüsün daha çok zarara yol açması önlenmeye çalışılır. Kronik Hepatit B hastalığı tedavisinde uzman doktor periyodik olarak karaciğer fonksiyonlarını inceler. Kronik Hepatit B’nin ihmal edilmesi ilerleyen zamanda siroza ve karaciğer kanserine yol açabilir.

Kronik Hepatit B hastalığı tedavisi süresince virüslerin çoğalmasını önlenir ve durdurulur. Böylece karaciğerin aldığı hasar minimuma indirilir. Hepatit B ilaç tedavisinda doktorun önerdiği 2 ilaç düzenli olarak kullanılmalıdır.

Kronik Hepatit B tedavisi

Sagliksiteniz.Com


  • 14 October 2014 - 20:00:27
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)