Menü ≡

Limon ile gebelik testi nasıl yapılır?

Limonla Gebelik Testi şaşırtıcı şekilde doğru sonuç verebilmektedir. Karbonatla Gebelik Testi gibi bu yöntem de evde uygulanabilecek ilk ve doğal testlerden biridir. Kesin sonuç için gebelik test kitlerinden almalısınız.

Limonla Gebelik Testi

Gelişen teknoloji doğrultusunda üretilen gebelik testleri haricinde, evde uygulanabilen yöntemler ve doğal çözümler de günümüzde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Oldukça doğru sonuçlar vermekte olan bu uygulamalar, hemen hemen herkesin evinde bulunan malzemeler ile oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bu yöntemlerden biri olan limonla gebelik testi, hamilelik süreci öncesinde başvurulan seçeneklerin en sık kullanılanlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Peki evde limonla gebelik testi nasıl uygulanır? Testi yapılması aşamasında dikkat edilmesi gereken temel noktalar nelerdir? Bu yazımızda sizlere limonla gebelik testi hakkında bilmeniz gereken bütün kriterleri açıklayacağız.

 

Limonla Gebelik Testi Öncesinde ve Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Limon

Toplum içerisinde genel olarak bilinen bir yanlış, adet döneminin gecikmesinin direkt olarak hamilelik ile bağlantılı olduğunun sanılmasıdır. Limon ile yapacağınız gebelik testinden önce adet dönemizi en son ne zaman geçirdiğiniz hakkında kesin bilgi sahibi olmanız büyük önem teşkil etmektedir. Adet dönemi içerisinde yaşanan gecikmeler gebelik sonucu getirebileceği gibi, ürolojiye dayalı bazı hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Testi uyguladıktan sonra ilgili birimlerde görev yapmakta olan bir kadın hastalıkları uzmanından bilimsel sonuçlara dayalı çözüm istemeniz, her daim yararınıza olacaktır.

 

Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Limon ile gebelik testi

Testi uygulamadan önceki günden itibaren, çay ve kahve gibi idrar rengini ve kokusunu değiştirecek içeceklerin kullanımının yapılmaması gerekmektedir. Sıvı ağırlıklı tüketimlerde su ve su katkılı içecekler tüketmeniz, testin sonucunu daha net algılayabilmeniz açısından oldukça yardımcı olacaktır. Teste başlamadan önce genital bölgenin temizliğine dikkat etmeniz, uyulması gereken hususlardan bir diğerini oluşturmaktadır.

 

Gerekenler; 1 adet limon, idrarınızı yapabileceğiniz ölçüde küçük bir şeffaf kap ya da plastik bardak.

 • Temiz kap ya da bardak içerisine idrarınızın bir kısmını yapın.
 • 2-3 dakika kadar bekledikten sonra ikiye bölmüş olduğunuz limonun bir kısmını idrarınızın üzerine sıkın.
 • Limon içerisinde bulunan lif ve tortular gözle görülür bir şekilde idrarın alt kısmına çöküyorsa, gebelik süreciniz başlamış demektir.
 • Eğer limonun lif ve tortuları idrarın üst kısmında kılıyorsa ve dibe çökmüyorsa, bu sonuç hamile olmadığınızı gösterir nitelikte olmaktadır.

Testi uyguladıktan sonra kesinliğini teyit etmek için, doktorunuz ile görüşmeniz ve medikal sonuçların verildiği gebelik testi yaptırmanız gerekmektedir.

Limon ile gebelik testi şaşırtıcı biçimde doğru sonuç vermektedir. Limonla evde gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı basitçe öğrenebilirsiniz. Limon ve karbonat kullanılarak yapılan gebelik testinde başarı sonucu oldukça yüksektir ve evde hamilelik kolayca anlaşılmaktadır.

 

Gebelik testlerinin doğru sonuç vermesi için adet gününüzün 1 hafta gecikmiş olması gerekmektedir. Gecikmenin sonunda eczaneden gebelik testi satın alarak hamilelik kontrolü yapabilir, yada evinizden hiç ayrılmadan limon ve karbonatla gebelik testi yapabilirsiniz.

 

 

Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır

Temiz bir kap içerisine yapılan idrarın üzerine az miktarda karbonat dökülür. Karbonatın kabarıp köpürmesi halime olduğunuzu, sakince dibe çökmesi ise hamile olmadığınıza işaret eder.

 • 27 July 2016 - 03:30:39
 • 17 Yorum
 • 26 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
  • İsim / Rumuz (zorunlu)
  • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Deniz

   Merhaba sabah bende yaptım karbonatla biraz kabarcık oldu gebelik varmıdır.

   12 January 2017 - 12:28
  • Eda

   Ben bir senelik evliyim ve hiç korunmadım buna rağmen çocuğum olmuyor. Eşim ve ben doktora gittik bi sorunumuz yok. Kan tahlili verdim iki gün önce ve dün limonla test yaptım pozitif çıktı ama kanda negatif cikmisti. Çok istiyorum çocuğum olmasını ne yapmam gerekiyor acaba limonla test yanıltıyor mu cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

   27 December 2016 - 13:46
  • kreyzi_boY_tiki jojuk :D

   nimet lan o nimet günah yapmayın şöyle şeyler…

   22 November 2016 - 11:09
  • Sultan

   Arkadaşlar her ay adet oluyorum hatta gecen hafta bittim ama kendimi hamile hissediyorum limon testi yaptım cekirdeği ve çöpü altta indi ne yapsam kan tahlılımi versem sağlık ocagına

   3 November 2015 - 17:12
  • Aşk

   Karbonatla denedim çamaşır suyuylada denedim bardağın ağzına jkadar köpürdü acaba hamileyim?

   28 August 2015 - 15:34
  • ayla

   Sizce hamile.olsam hemen.bulanti olur mu yada test yapsam simdi blli olurmu am

   15 August 2015 - 23:48
  • ayla

   Bnm adetim biteli 10 gun.oldu basim donuyor hafif bulanti limon testi yaptim tortukar dibine coktu karbonat testi yaptim az bi.miktarda kenarlari kopurdu cok degil.ama hamile olsam belli olurmu

   14 August 2015 - 19:52
   • First Lady

    eczaneye giderseniz hem test alabilir hem de daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    15 August 2015 - 19:17
  • kader

   reglim 1 gun gecti limon testi yapsam sonuc verir mi acaba :/

   4 June 2015 - 12:40
   • Admin

    Limon testi, gerçek gebelik testine alternatif evde yapılabilir bir testtir yine de kesin sonuç için önce limon testi ardından da hamilelik testi alarak net sonuca ulaşabilirsiniz.

    5 June 2015 - 11:57
  • ilknur ovali

   10 aylik bebegim var ve adetim 3 gun gecikti limon testi yaptim limonun tortulari dibine coktu hamilemiyim acaba zaten sık sık idrarim da geliyo ay cok heycanlandim kan testi yaptircam eger hamileysem buraya yazarim bakalim limon testi dogru cikiyomu

   14 April 2015 - 15:36
   • SEMA

    DOGRU ÇIKTIMI LİMON TESTİ İLKNUR HANIM CVP VERİRSENİZ SEVİNİRİZ..

    15 May 2015 - 14:57
    • Admin

     Sema Hanım kesin sonuç olmasa da limon ile gebelik testi doğru sonuç verebilecektir.

     15 May 2015 - 20:22
  • meliha

   Pekiii gercekten bu dogrumuu demicem

   3 April 2015 - 22:56
  • gulsan

   Lutfen bana yardim Edin hamile nasil kolay kalinir bircok sey denedim olmadi

   27 March 2015 - 21:30
  • ayse

   Ben denedim alta toplandi benim 6.5 aylik birde bebegim var ben ne yapacagim

   12 February 2015 - 15:34
  • zeynep gungor

   basim agriyo arada bas donme oluyo migdem bulanip agzima gelecek gibi oluyo ezginlik ve siskinlik hissi var uzerimde uykusuzluk var acaba hamilemiyim!

   25 December 2014 - 22:48