Menü ≡

Protez Dişin Faydaları

Diş hekimliği alanında yaşanan gelişmeler sayesinde artık hiç kimse dişsiz kalamıyor. En büyük gelişmelerden bir tanesi olan protez diş, çeşitli sebeplerden dişini kaybedenlere büyük faydalar sağlıyor.

Protez diş yaptırmanın ve protez dişe sahip olmanın size kattığı faydaları oldukça fazla. Günümüz diş hekimliği literatüründe dişsiz kalmak kabul edilir bir şey değil. Uygun fiyatlarda bir çok diş hekimi diş protezi takmaktadır. Diş protezinin faydalarını okuduğunuz zaman, aklınızda ki tüm soruların da yanıtını bulmuş olacaksınız.

Kendi dişlerinizin dökülmesi demek, aslında geleceğe yönelik diş problemlerinin tamamı ile büyümesi anlamına da gelebilmektedir. Ancak bu yöntem sayesinde artık hiç kimse diş anlamında umutsuz olmayacak. Tıbbi alanda yaşanan gelişmeler özellikle de diş konusunda büyük adımların atılmasında çok büyük etkenlerden birisi olarak dikkatleri çekti diyebilmekteyiz.

Protez Diş Faydaları

Dişlerinizin belli bir kısmını kaybettiniz. Belki de ağzınızda ki tüm dişleriniz artık görüntü anlamında büyük bir tehdir ve sağlık açısından tehlike yaratıyor. Artık diş hekimleri sizlere bu anlamda en hızlı ve kaliteli sonuçları doğuracak olan protez diş uygulamasını sunuyor. Öz dişlerinizi kaybettikten sonra yine kendi dişlerinizi yeniden elde edebilmek mümkün mü? Bundan 5 sene öncesine kadar değildi ancak artık mümkün.

Dişlerinizi hiç kaybetmemiş gibi yeni protez dişleriniz ile gülüşünüzü ve sağlıklı ağzınızı saklama gibi bir derdiniz olmuyor. Tamamen damak odaklı yapılan bu tedavi sayesinde dişleriniz kesinlikle çıkmıyor. Düzenli bakımı yapıldığı takdirde de 6 ile 8 sene arasında sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu süre sonrasında ise uzmanların da kontrolü sonrasında tarafınıza sunulacak tedavi aşamaları gerçekleştirildiği takdirde hiçbir sorun yaşamaksızın hayatınıza devam ediyorsunuz.

 • 2 January 2015 - 19:12:13
 • 1 Yorum
 • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
  • İsim / Rumuz (zorunlu)
  • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • öğrenci

   Aslında protez kar-zarar ilişkisine göre değerlendirildiğinde faydalıdır.Ağzında diş bulunmayan hastaların beslenme biçimini önemli ölçüde değiştirdiği buna bağlı olarak vücut için gerekli besinlerin alınamadığı bir gerçektir fakat protezlerin asla doğal dişlerin yerini tutmadığı doğal dişlerin kaybına bağlı olarak çene kemiği eridiği, protezlerin tat alma duyusunda zayıflamaya yol açtığı bilinmektedir. Kimse protez dişe mecbur kalmadan ağız ve diş sağlığına gereken özeni göstermelidir.

   6 January 2015 - 23:24