Menü ≡

Tarçınlı çay neye iyi gelir?

Tarçın ağacının kabuğundan elde edilen şifalı bitkilerden birisi olan tarçın, her mevsimde kullanılması sağlık açısından çok faydalı olan bir bitkidir. Özellikle de tarçın çayı birçok hastalıkların ve problemlerin giderilmesinde önemli...

Tarçın ağacının kabuğundan elde edilen şifalı bitkilerden birisi olan tarçın, her mevsimde kullanılması sağlık açısından çok faydalı olan bir bitkidir. Özellikle de tarçın çayı birçok hastalıkların ve problemlerin giderilmesinde önemli rol oynamaktadır. Tarçın çayının faydaları ve kullanıldığında nelere iyi geldiğini öğrenmek için, buyurun yazımızın devamında bir göz atalım.

tarcin-cayi-neye-iyi-gelir

Tarçın çayı neye iyi gelir?

Tarçın hem kabuklu olarak hem de toz halinde kullanılmaktadır. Tadı ve kokusu birçok bitki çayından farklı olan tarçın çayı, birçok kişi tarafından sevilen tüketilen bir bitkidir.

En eski baharatlardan da bir tanesi olan tarçın, çay olarak tüketildiği zaman kan dolaşımını arttırmakta, soğuk algınlığını tedavi ettirmekte, mide rahatsızlıklarını hafifletmekte ve ishali ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda tarçın çayının yararları arasında kilo vermeye yardımcı olduğu, şeker hastalarına iyi geldiği, menstrüel ağrıları azaltmakta, mide kramplarına iyi gelmektedir.

Tarçın çayının iyi geldiği şeyler arasında enfeksiyonlara karşı koruyucu görev üstlendiği de yer alıyor. Anti bakteriyel özelliği sayesinde enfeksiyon hastalıklarından korunmaya yardımcı olmaktadır. Tarçını sterseniz diğer bitki çayları içinde de kullanabilirsiniz.

  • 31 March 2014 - 17:30:49
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.