Menü ≡

Tüp bebek nasıl yapılır?

Normal yollarla bebek sahibi olmayanların tercih ettiği tüp bebek tedavisi nasıl yapılır, tüp bebek nasıl olur ve tüp bebek uygulaması tedavi yöntemleri nelerdir sagliksiteniz.com’da açıklandı. En basit haliyle tüp bebek...


Normal yollarla bebek sahibi olmayanların tercih ettiği tüp bebek tedavisi nasıl yapılır, tüp bebek nasıl olur ve tüp bebek uygulaması tedavi yöntemleri nelerdir sagliksiteniz.com’da açıklandı.

tup-bebek-nasil-yapilir

En basit haliyle tüp bebek uygulamasını özetlemek gerekirse, kadının ve erkeğinin üreme hücrelerinin laboratuvar ortamında döllenmesi işlemidir. Kadına ait olan yumurtanın, erkeğe ait olan sperm ile vücut dışı koşullarda döllenmesini sağlamak ve daha sonra embriyonun ana rahmine nakil etmek ile tüp bebek tedavisi yapılmış olur.

Normal yollarla hamilelik elde edilmediği 1 sene sonrasında uygulanan tüp bebek tedavisi, şu zamana kadar birçok çiftin çocuk sahibi olmasını sağlamıştır. Günümüzde en sık tercih edilen üreme tedavisidir, tüp bebek uygulaması. Mütenevvi nedenlerden dolayı bebek sahibi olmakta zorlanan çiftlerin sık sık başvurduğu tüp bebek tedavisinde mikroenjeksiyon adı verilen yöntem kullanılmaktadır.

Tüp bebek uygulamasının gerçekleşme sürecinde 5 aşama söz konusudur. Birinci aşama görüşme ve tedavi belirlemedir. Daha sonra yumurtalıkların uyarılması, toplanması, döllenmesi ve embriyo transferi aşamaları sırasıyla uygulanır.

Tüp bebek nasıl yapılır?

Sagliksiteniz.Com


  • 14 October 2014 - 19:02:21
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)