Menü ≡

Viral hepatit belirtileri nelerdir?

Viral hepatit belirtileri viral hepatitin belirtisi viral hepatit hastalığı belirtileri bulaşıcı sarılık belirtileri bulaşıcı sarılık hastalığı belirtileri viral hepatit nedir belirtileri nelerdir sagliksiteniz.com’da sizlerle paylaştık. Bulaşıcı sarılık olarak da isimlendirilen...


Viral hepatit belirtileri viral hepatitin belirtisi viral hepatit hastalığı belirtileri bulaşıcı sarılık belirtileri bulaşıcı sarılık hastalığı belirtileri viral hepatit nedir belirtileri nelerdir sagliksiteniz.com’da sizlerle paylaştık.

viral-hepatit-belirtileri

Bulaşıcı sarılık olarak da isimlendirilen viral hepatit hastalığında rol oynayan virüs isimli mikroorganizmalar karaciğerde iltihaba yol açmaktadır. Viral hepatit hastalığında etken olan mikroorganizmalar o kadar küçüktür ki, ışık mikroskobunda görülmesi çok zordur. Peki, viral hepatit belirtileri yani bulaşıcı sarılık belirtileri nelerdir?

Bulaşıcı sarılık hastalığının belirtileri mikroorganizmaların kuluçka döneminden sonra kendini göstermeye başlar. Söz konusu virüsün çeşidine göre viral hepatit belirtileri değişkenlik göstermektedir. Ten rengine sarılık ve göz akının sararması başta olmak üzere, idrarda koyuluk, iştahsızlık, mide bulantısı, karnın üst sağ kadranında ağrı hissi meydana gelmesi viral hepatit hastalığı belirtileri arasındadır.

Bulaşıcı sarılığın belirtileri arasında aynı zamanda halsizlik ve kısa süren ateşlenme de görülebilir. Çocuklarda viral hepatit belirtileri daha hafif ve kısa sürerken, yetişkinlerde daha şiddetli ve uzun soluklu olabiliyor. Bulaşıcı sarılık ekseri 4 ile 6 hafta kadar sürmektedir.

Viral hepatit belirtileri nelerdir?

Sagliksiteniz.Com


  • 31 July 2014 - 18:30:00
  • Yorum Yok
  • 1 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)