Menü ≡

Viral hepatit tedavisi

Viral hepatit nasıl tedavi edilir viral hepatit nasıl geçer viral hepatitin tedavisi viral hepatit nedir tedavisi nasıldır bulaşıcı sarılık tedavisi bulaşıcı sarılık nasıl tedavi edilir kronik viral hepatit tedavi sagliksiteniz.com.da...


Viral hepatit nasıl tedavi edilir viral hepatit nasıl geçer viral hepatitin tedavisi viral hepatit nedir tedavisi nasıldır bulaşıcı sarılık tedavisi bulaşıcı sarılık nasıl tedavi edilir kronik viral hepatit tedavi sagliksiteniz.com.da sizlerle paylaşıldı.

viral-hepatit-tedavisi

Tıpta viral hepatit olarak isimlendirilen bu sorun halk arasında bulaşıcı sarılık olarak bilinmektedir. Bulaşıcı sarılık olan viral hepatit mikroorganizmaların sebep olduğu karaciğer yaygın iltihabı durumudur. Viral hepatit hastalığı A, B, C, D, E ve G harfleri ile adlandırılan en az altı virüs kaynaklı meydana gelen ciddi bulaşıcı hastalıklardan bir tanesidir.

Günümüzde viral hepatit tedavisi çeşitli yöntemlerle tedavi edilmektedir. İğneler, haplar gibi tedavi yolları vardır. Viral hepatitin tedavisinde amaç mikroplarının çoğalmasının önüne geçmek, durdurmak, karaciğer hasarını azaltmak ve nüksetmesini önlemektir. Aksi durumda viral hepatit tedavisi yapılmaz ise ileride karaciğer yetmezliği ve sirozu husule gelebilir.

Bulaşıcı sarılığın tedavisinde uyku verici ilaçlar kullanmaktan sakınmalı, alkol tüketmemeli, Kalp, böbrek, akciğer hastalığı, tiroid hastalığı, şeker hastalığı gibi rahatsızlıklardan dolayı ilaç kullanıyorsa bu ilaçları doktoru aksini söyleyene kadar kısıtlamalıdır. Bulaşıcı sarılık hastalığının tedavisi esnasında ilaçlar saati saati alınmalıdır. İlacını içmeye unutan hastalar o öğünü atlamalı, kesinlikle “geç de olsa içeyim bir şey olmaz” dememeli.

Viral hepatit tedavisi

Sagliksiteniz.Com


  • 30 July 2014 - 18:23:35
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
Yorum yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Yorumunuz (minimum 30 karakter)
    • İsim / Rumuz (zorunlu)
    • Mail adresiniz (yayınlanmayacaktır)